Saç kurutma makinesi yüzünden bir kadının kolu kesilmek zorunda kaldı

Mary bunun neden olduğunu hâlâ anlamıyor – bir versiyona göre elektrik çarptı. Ancak en kötüsü kadının sıcak hava için çalıştırılan ve maksimum güçte çalışmaya devam eden saç kurutma makinesinin üzerine düşmesidir.

Kadın 20 dakika boyunca baygındı ve tüm bu süre boyunca saç kurutma makinesi elindeydi.

Kadının acilen hastaneye kaldırıldığı hastanede doktorlar, kadının kemiğe kadar uzanan üçüncü derece yanık teşhisi koydu. Elini ve sol kolunun bileğinin üstündeki bir kısmını kesmek zorunda kaldı. Doktorlara göre sinir uçları onarılamayacak kadar hasar gördü.

Mary, “Maalesef bu, ütü ve saç düzleştirici gibi belirli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak kapanma özelliği olmayan çok basit bir saç kurutma makinesiydi” diyor. “Böyle bir mekanizma olsaydı belki yaralanmalar daha az ciddi olurdu.”

“Altı ay önce ‘sorun’ olarak adlandırdığım her şeyin, şu anda yaşadıklarımla veya geleceğin getireceği şeylerle karşılaştırıldığında aslında ne kadar küçük olduğunu şimdi anlıyorum” diyor. “Ama yine de dolu dolu bir hayat yaşayacağım.” Bu sadece bir el, vücudumun sadece %10’u. Kolumu kaybetmek şu anki kişiliğimi değiştirebilir ama bu beni her açıdan tanımladığı anlamına gelmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x